Galerie

galeria zdjęć szkoły

Rozpoczęcie roku szkolnego już za nami. Ruszyliśmy pełną parą! Wszyscy uśmiechnięci i gotowi do ciężkiej pracy oraz dobrej zabawy. Co się działo podczas pierwszych szkolnych chwil? Na dobry początek, podczas spotkania integracyjnego, wizytę złożyli nam niezwykli goście – Minos i Promyk, zawsze uśmiechnięte alpaki z Ośrodka Psychoterapii Dzieci i Młodzieży KOPARKA. Mamy nadzieję, że będą u nas gościć regularnie! Ponadto, uczniowie wraz z najbliższymi mieli możliwość zbudowania oraz przyozdobienia makiety naszego budynku szkolnego. Jesteście ciekawi co będzie jutro, pojutrze i za tydzień? Będziemy Was informować!

Kilka szkolnych dni upłynęło nam pod hasłem końskiej przygody! Najpierw, podczas lekcji, rozmawialiśmy o tym po co człowiek udomowił zwierzęta, dowiedzieliśmy jakich dziko żyjących krewnych mają zwierzęta domowe oraz poznaliśmy krewnych konia. Następnie wybraliśmy się do ośrodka Stowarzyszenia Klubu Jeździeckiego Legia-Kozielska, gdzie mieliśmy okazję poprzyglądać się treningowi prowadząnemu przez trenera Sekcji Jeździeckiej CWKS “Legia”. Zobaczyliśmy też prawdziwe policyjne konie! Kolejny dzień upłynął nam pod hasłem przygody w plenerze! Dzięki uprzejmości stajni Prowincja, w której gościliśmy – jeździliśmy konno, karmiliśmy kozy, skakaliśmy na trampolinie i przyglądaliśmy się treningowi koni. Tego dnia nawet posiłki spożywaliśmy wśród drzew. Jednym słowem – bawiliśmy się doskonale!!! Po powrocie do szkoły każdy wykonał makietę stajni.

W niedzielę, 22 września, w stajni Prowincja, odbył się rodzinny piknik integracyjny dla naszych uczniów i ich najbliższych. Spędziliśmy kilka bardzo miłych godzin. Było ognisko i upieczone na nim kiełbaski, ser i warzywa. Były przejażdżki konne oraz wizyta w zagrodzie kóz. Był też czas zabaw na trampolinach. Przede wszystkim jednak mieliśmy możliwość pobyć razem i porozmawiać! Mamy nadzieję, że tego typu spotkania staną się naszą tradycją!!!

MIMOZAMI JESIEŃ SIĘ ZACZYNA…
Po tym jak kalendarz oznajmił nam, że lato od nas odeszło, wyruszyliśmy na wielką wyprawę – postanowiliśmy sprawdzić czy dotarła już do nas Złota Polska Jesień. Czy ekspedycja zakończyła się sukcesem? Czy odnaleźlismy to, czego szukaliśmy? Oceńcie sami…

Każdy z nas jest inny, każdy lubi robić czy jeść coś innego… Ta różnorodność jest piękna! Dzięki niej tworzymy barwne i pełne społeczeństwo. Podczas kilkudniowych zajęć rozamwialiśmy o tym, jak ważne jest poszanowanie inności, odrębności drugiego człowieka. W ramach działąń praktycznych udaliśmy się do sklepu, gdzie każdy uczeń samodzielnie kupił inny owoc. Po powrocie do szkoły wykonaliśmy z nich pyszną sałatkę.